11 czerwca 2011 r. w godz. 12.00 - 17.00, odbędzie się trzecia edycja PIKNIKU MILITARNEGO, organizowanego przez Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze oraz Jeleniogórskie Stowarzyszenie Radiotechników RADAR,     na wystawie sprzętu radiolokacyjnego w Łomnicy przy ul. Widokowej 1.

Pojawią się "starzy znajomi" z poprzednich edycji Pikniku:

- 23 Śląska Brygada Artylerii z Bolesławca,

- 3 Wrocławska Brygada Radiotechniczna,

- 10 Brygada Kawalerii Pancernej ze Świętoszowa,

- 1 Śląska Brygada Rakietowa Obrony Powietrznej z Bytomia,

- Ośrodek Szkoleń Straży Granicznej w Jeleniej Górze,

- Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze,

- Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze,

- Stowarzyszenie COMMANDO z Bolesławca,

Oprócz tego przyjadą do nas przedstawiciele dwóch grup rekonstrukcji historycznej, prezentujących uzbrojenie i umundurowanie żołnierzy polskich   z Września 1939 roku:

- GRH "Pionierzy 40 Pułku Piechoty im. Dzieci Lwowskich",                 z Warszawy, z armatą p.panc. kal. 37 mm, wz. 1936 Bofors

- GRH "58 Pułku Piechoty", z Dzierzoniowa,                                           z 7. 92 mm RKM Browning wz. 1928.

Muzyczną oprawę imprezy tworzyć będzie                                          Orkiestra Dęta Sił Powietrznych.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!