Godziny otwarcia
Pn-Pt 9:00-15:30
Sb-Nd 9:00-16:30

Historia garnizonu jeleniogórskiego – wykład dla Jerzego Górskiego

Muzeum Karkonoskie zaprasza 7 listopada (we wtorek) na wykład z cyklu “Przewodnicy sudeccy o regionie” – z okazji 70-lecia Koła Przewodników Sudeckich w Jeleniej Górze oraz Roku Przewodników Sudeckich na Dolnym Śląsku – ogłoszonym przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego, Rezolucją z dnia 15.12.2022 r.
Wykład pt. “Historia garnizonu jeleniogórskiego” przeprowadzi dr Jerzy Górski o godz. 17.00 w Muzeum Karkonoskim w Jeleniej Górze.
Dr Jerzy Górski – z zawodu żołnierz zawodowy, obecnie w stanie spoczynku w stopniu podpułkownika. Absolwent i były pracownik naukowo – dydaktyczny Wyższej Oficerskiej Szkoły Radiotechnicznej w Jeleniej Górze, ukończył Wojskową Akademię Techniczną i ówczesną Akademię Obrony Narodowej, obecnie Akademia Sztuki Wojennej. W Garnizonie Jeleniogórskim przesłużył 34 lata.
Jego pasją są wycieczki i wyprawy w różne zakątki świata. Odwiedził wszystkie kontynenty i 70 krajów świata. Interesuje się historią Dolnego Śląska.
Przewodnik sudecki od 1992 r., pilot wycieczek i certyfikowany przewodnik po Pradze. Oprowadza również wycieczki po Dolnym Śląsku i Wrocławiu, Wiedniu, Berlinie, Poczdamie.