Wystawa pt. Militaria ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze

6 maja 2011 r. o godz. 15.00 w budynku Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego przy ul. Sudeckiej 83 w Jeleniej Górze, odbędzie się wernisaż wystawy pt. „Militaria ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze”.

Ekspozycja opiera się na zabytkach, wypożyczonych w 1991 roku, po likwidacji Muzeum Walki i Pracy w Cieplicach, w długoterminowy depozyt do Lubuskiego Muzeum Wojskowego w Zielonej Górze z siedzibą w Drzonowie (min. karabiny maszynowe DP, DSZK, Goriunow, karabiny Lebel, Mosin, Mannlicher, pistiolety maszynowe PPSz wz. 1941, PPS wz. 43, AK 47, dalmierz artyleryjski, pociski artyleryjskie i bomby lotnicze. łącznie ok 100 eksponatów), które po 20 latach można będzie ponownie podziwiać w Jeleniej Górze.

Serdecznie zapraszamy!