Wystawa sprzętu radiolokacyjnego – na nowym miejscu

Jak już Państwa informowaliśmy, w związku z koniecznością opuszczenia terenu przy ul. Widokowej 1 w Łomnicy przez wystawę sprzętu radiolokacyjnego, Muzeum Karkonoskie w Jeleniej Górze podjęło starania o zaadoptowanie do celów wystawienniczych placu przylegającego do budynku Muzeum Historii i Militariów przy ul. Sudeckiej 83 w Jeleniej Górze.

Od 20 czerwca 2016 r. na w/w placu trwały prace ziemne związane z przygotowaniem (wyrównianiem, utwardzeniem) terenu pod nową część wystawy plenerowej.

Wykonawcą tych prac była firma P.P.H.U. PARYS z Jeleniej Góry.

Od 11 do 21 lipca przeprowadzono skomplikowaną operację logistyczną demontażu, przewiezienia, ponownego montażu i aranżacji urządzeń radiotechnicznych z placu przy ul. Widokowej 1 w Łomnicy na plac przy ul. Sudeckiej w Jeleniej Górze.

Transportu, ważących niekiedy kilkadziesiąt ton eksponatów, podjęła się firma P.P.H.U. PARYS z Jeleniej Góry. Demontażem urządzeń (przede wszystkim anten i masztów radarów) i ich ponownym montażem na nowym miejscu, zajęli się żołnierze z 31. Batalionu Radiotechnicznego 3. Brygady Radiotechnicznej z Wrocławia.

Zarówno żołnierzom 31. Batalionu Radiotechnicznego z Wrocławia jak i pracownikom firmy P.P.H.U. PARYS składamy serdeczne podziękowania za ich pracę i zaangażowanie w przeprowadzenie tej trudnej operacji.

Prace zostały sfinansowane z dotacji Samorządu Województwa Dolnośląskiego oraz ze środków własnych Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze.

Uroczyste otwarcie wystawy sprzętu radiolokacyjnego po przeniesieniu na ul. Sudecką, zaplanowano na 15 sierpnia br.

Serdecznie zapraszamy!!!