Wystawa Wrzesień 1939. 80 rocznica agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę

Zapraszamy do zwiedzania nowej wystawy czasowej zatytułowanej “Wrzesień 1939. 80 rocznica agresji niemieckiej i sowieckiej na Polskę”. Na ekspozycji, przygotowanej ze zbiorów Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze oraz jeleniogórskich kolekcjonerów militariów: Władysława Stasienki i Jacka Klimka, pokazany został przebieg Wojny obronnej Polski 1939 r. wraz ze szczegółowym kalendarium działań wojennych i opisem największych bitew.

Ponadto, na wystawie obejrzeć można elementy uzbrojenia i umundurowania walczących armii oraz oryginalne fotografie i dokumenty, takie jak książeczki wojskowe, kartę mobilizacyjną, legitymacje Dowództwa Obrony Warszawy, czy przepustki wystawione przez niemieckie władze okupacyjne.