15 sierpnia w Muzeum Historii i Militariów

Muzeum Historii i Militariów zaprasza wszystkich chętnych do odwiedzenia naszej placówki podczas obchodów Dnia Wojska Polskiego. Specjalnie na tę okazję przygotowaliśmy dodatkowe atrakcję, które będzie można zobaczyć na muzealnym placu. Wśród nich prezentacja szybowca udostępnionego dzięki uprzejmości władz Aeroklubu Jeleniogórskiego. Zainteresowani zapoznają się z budową oraz wymaganiami, które należy spełnić aby otrzymać licencję pilota szybowcowego. Dla chętnych będzie również możliwość lotu zapoznawczego w atrakcyjnej cenie.

Kolejną atrakcją będzie stanowisko Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim. Zostaną na nim zaprezentowane modele szybowców i samolotów sterowanych radiowo. Każdy kto będzie zainteresowany profesjonalnym modelarstwem, uzyska niezbędne informację jak zacząć przygodę z konstruowaniem własnych modeli. Obok stanowiska modelarskiego będzie można zobaczyć wystawę plenerową poświęconą historii szybownictwa pod tytułem „100 lecie szybownictwa w Jeżowie Sudeckim”.

Nie zabraknie atrakcji dla miłośników motoryzacji, zwłaszcza tej wojskowej. Wśród eksponatów muzealnych pojawią się pojazdy wojskowe używane niegdyś przez Wojsko Polskie. Odrestaurowane i udostępnione na święto Wojska Polskiego, przez pasjonata motoryzacji, Pana Ryszarda Kicińskiego. Dla szczególnie zainteresowanych będzie możliwość krótkiej przejażdżki.

Dla kolekcjonerów falerystyki przygotowaliśmy wystawę odznak wojskowych wojsk radiotechnicznych i lotniczych. Jest to część dużej kolekcji płk. w st. spocz. Marka Gołębiowskiego, Prezesa Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Żołnierzy Radiotechników RADAR. Wystawę będzie można zobaczyć w budynku muzeum.