Noc Muzeów w Muzeum Historii i Militariów

W sobotę 18 maja 2013 roku, w godz. 17.00 – 22.00 w Muzeum Historii i Militariów, odbędzie się kolejna edycja Wojskowej Nocy Muzeów.

W tym roku tematem przewodnim imprezy będzie broń czarnoprochowa.

Do współpracy zaprosiliśmy grupę rekonstrukcji historycznej odtwarzającą polską jednostę walczacą w Wojnie Secesyjnej, Bractwo Kurkowe Ziemi Jeleniogóskiej oraz 23 Śląski Pułk Artlerii z Bolesławca z trenażerem strzeleckim i wojskową grochówką.

Wojskowa Noc Muzeów nie może się obyć bez militarnego graffiti. W tym roku tematyką graffiti będą walki Polaków o odzyskanie niepodległości w XIX wieku, od Legionów Dąbrowskiego po powstańców styczniowych.

W budynku wystawowym bezpłatnie udostępniona zostanie do zwiedzania wystawa pt. “Dawna broń strzelecka”, preznetująca bogaty zbiór karabinów i pistoletów o zamkach skałkowych i kapiszonowych oraz akcesorów strzeleckich od pocz. XVII do końca XIX wieku.

Na wystawie plenerowej udostępnione zostaną dla gości Nocy Muzeów wnętrza niektórych pojazdów wojskowych.

Impreza dofinansowana ze środków Urzędu Miasta Jelenia Góra.

Serdecznie zapraszamy!!!