Godziny otwarcia
Pn-Pt 9:00-15:30
Sb-Nd 9:00-16:30

Po Wojskowej Nocy Muzeów

III edycja Wojskowej Nocy Muzeów przeszła do historii.

Po raz kolejny okazało się, że zabytki wojskowe, dawna broń i barwa cieszą się wśród mieszkańców regionu jeleniogórskiego ogromnym zainteresowaniem.

Motywem przewodnim tegorocznej Wojskowej Nocy Muzeów była broń czarnoprochowa, dlatego też w całej okolicy słychać było salwy z karabinów kapiszonowych, wystrzelone przez jankesów z 58th NYSV, oraz wystrzały z muszkietu skałkowego i armaty obsługiwanej przez Jacka Chojnackiego z Bractwa Kurkowego Ziemi Jeleniogórskiej.

Podobnie, Militarne Graffiti w tym roku nawiązywało tematyką do czasów używania czarnego prochu, pokazując sceny z powstań narodowych, począwszy od Powstania Kościuszkowskiego po Powstanie Styczniowe.

Spośród prezentowanych na wystawach eksponatów, nieodmiennie największą popularnością wśród zwiedzających cieszyły się czołg T34 oraz wyrzutnia rakiet KUB.

Wielu naszych gości ćwiczyło umiejętności strzeleckie na dostarczonym przez 23 Śląski Pułk Artylerii z Bolesławca trenażerze strzeleckim.

Smakowała wojskowa grochówka, tym razem przygotowana przez restaurację BLUES CAFFE.

Po zmroku teren wystawy broni ciężkiej Muzeum Historii i Militariów rozbysnął pięknymi iluminacjami przygotowanymi przez Roberta Futerhendlera z firmy LBL s.c.

W ciągu pięciu godzin odwiedziło nas prawie 2500 osób.

Serdeczne podziękowania składam wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie III Wojskowej Nocy Muzeów oraz Urzędowi Miasta Jelenia Góra za jej sfinansowanie.