Po Wojskowej Nocy Muzeów A.D. 2012

II Wojskowa Noc Muzeów w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego w Jeleniej Górze przeszła do historii.

Po raz kolejny okazało się, że Wojsko Polskie i szeroko rozumiane militaria mają wśród mieszkańców naszego regionu wielu miłośników.

Szczególnie cieszy obecność dużej ilości rodzin z dziećmi, dla których przygotowaliśmy specjalne atrakcje.

Szacujemy, że odwiedziło nas ok. 2500 gości. Nieco mniej niż w roku ubiegłym, ale biorąc pod uwagę różnorodność oferty jeleniogórskich instytucji kultury i skrócony czas otwarcia Skansenu (tylko do godz. 22.00), wynik ten należy uznać za sukces.

W tym miejscu chciałbym serdecznie podziękować:

Urzędowi Miasta Jelenia Góra z Panem Prezydentem Marcinem Zawiłą za dofinansowanie II Wojskowej Nocy Muzeów,
Dowództwu 23 Pułku Artylerii z Bolesławca, za wystawienie trenażera strzeleckiego,
Tomaszowi Michalskiemu za zaprojektowanie i wykonanie graffiti poświęconego wydarzeniom z Września 1939 r.,
Oskarowi Korzeniowskiemu, za pomoc w tworzeniu graffiti,
pracownikom Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze, którzy pomagali w przygotowaniach i sprawnym przeprowadzeniu naszej imprezy.

Specjalne podziękowania należą sie Grupie Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty Wielkopolskiej im. Króla Bolesława Chrobrego, z Dzierżoniowa, za zaangażowanie i bardzo interesującą preznetację. Zwłaszcza replika ckm wz. 1930 cieszła się orgomnym zainteresowaniem zwiedzających.

Stanisław Wilk kierownik Skansenu Uzbrojenia Wojska Polskiego – oddziału Muzeum Karkonoskiego w Jeleniej Górze