Godziny otwarcia
Pn-Pt 9:00-15:30
Sb-Nd 9:00-16:30

Wojskowa Noc Muzeów A.D. 2012

19 maja 2012 r. w godz. 17. 00 – 22. 00 w Skansenie Uzbrojenia Wojska Polskiego w Jeleniej Górze odbędzie się II WOJSKOWA NOC MUZEÓW.

Tematem przewodnim II edycji Wojskowej Nocy Muzeów są wydarzenia z Września 1939 r.

Główną atrakcją będzie Grupa Rekonstrukcji Historycznej 58 Pułku Piechoty z Dzierżoniowa, która zaprezentuje uzbrojenie, umundurowanie i oprządzenie żołnierzy piechoty z Września 1939 r. Obejrzeć, będzie można m. in. legendarny ckm wz. 30 na przygotowanym stanowisku ogniowym oraz rkm wz. 28 Browning. Będzie strzelanie z ASG i inne atrakcje.

Podobnie jak w roku ubiegłym uczestnicy Nocy Muzeów będą wspólnie tworzyli MILITARNE GRAFFITI. W tym roku graffiti opowiadać będzie wydarzenia z Września 1939 r.

Żołnierze z 23 Pułku Artylerii z Bolesławca przywiozą profesjonalny TRENAŻER STRZELECKI, na którym wszyscy chętni będą mogli spróbować swoich sił w strzelaniu do celu.

Ponadto, udostępnimy dla Państwa wnętrza niektórych pojazdów wojskowych (czołg T34-85 oraz wyrzutnia rakiet do zestawu przeciwlotniczego KUB) i przygotujemy artyleryjskie stanowisko obserwacyjne, gdzie za pomocą oryginalnego DALMIERZA ARTYLERYJSKIEGO będą mogli Państwo podziwiać Karkonosze.

Oczywiście nie zabraknie WOJSKOWEJ GROCHÓWKI 🙂

Impreza została dofinansowana ze środków Miasta Jelenia Góra

SERDECZNIE ZAPRASZAMY !!!!