Wojskowa Noc Muzeuów AD 2020

Szanowni Państwo,

Miło nam poinformować, że tegoroczna edycja Wojskowej Nocy Muzeów w Muzeum Historii i Militariów w Jeleniej Górze, odbędzie się w najbliższą sobotę 16 maja 2020 r.

W godzinach 17.00-21.00 zapraszamy do bezpłatnego zwiedzania naszych wystaw plenerowych: broni ciężkiej i sprzętu radiolokacyjnego.

W ten szczególny wieczór, można będzie również obejrzeć wnętrza wybranych eksponatów, takich jak: śmigłowiec Mi-2 RL, wyrzutni rakiet kierowanych SPU 2P25M1 z przeciwlotniczego zestawu rakietowego KUB-M, a także wybranych stacji radiolokacyjnych. Jednakże, bez możliwości wchodzenia do środka urządzeń i dotykania ich wyposażenia, jak to było w latach ubiegłych.

Ze względu na COVID-19, w trakcie zwiedzania będą obowiązywały następujące zasady:

1. Muzeum udostępniane jest tylko turystom indywidualnym (bez zwiedzania grupowego)
  2. Liczba zwiedzających jest ograniczona do 12 osób jednocześnie
  3. Zwiedzający przebywający na terenie Muzeum mają obowiązek zasłonić usta i nos
  4. Przy wejściu do Muzeum znajduje się środek dezynfekujący, który obowiązkowo należy zastosować na dłonie.
  5. W trakcie zwiedzania obowiązuje nakaz zachowania dwumetrowej odległości od innych osób
  6. W trakcie zwiedzania zabrania się dotykania eksponatów

Serdecznie zapraszamy!